کشف ۵۶ دستگاه ماینر غیرمجاز در گرمسار

folder_openاخبار تعزیرات حکومتی
commentبدون دیدگاه
دستگاه ماینر غیرمجاز

دستگاه‌های ماینر غیرمجاز، خسارت زیادی به شبکه توزیع برق گرمسار وارد کرده‌اند.

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: ۵۶ دستگاه ماینر غیرمجاز که باعث خسارت ۱۹ میلیارد ریالی به شبکه توزیع برق شده بودند در گرمسار کشف شد.

سرهنگ سید علی میر احمدی ۹فروردین ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و جمع آوری دستگاه های غیر مجاز استخراج ارز دیجیتال، ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با دریافت اخبار و اطلاعاتی در مورد نگهداری و استخراج رمز ارز دیجیتال و اخلال در توزیع برق شهرستان گرمسار با انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی از فعالیت مجرمانه افرادی در این خصوص مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند .

وی افزود: در این راستا ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان با هماهنگی مرجع قضائی و همکاری اداره برق شهرستان گرمسار به محل های نگهداری دستگاه های ماینر غیر مجاز اعزام و در بازرسی از یک کارخانه و یک منزل مسکونی ۵۶ دستگاه استخراج رمز ارز دیجیتال کشف کردند .

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه مالکان کارخانه و منزل مسکونی هیچ گونه مدارک قانونی و معتبری در خصوص دستگاه ها و فعالیت ها خود در زمینه استخراج ارز دیجیتال ارائه نکردند تصریح کرد: بنا بر اعلام اداره برق شهرستان فعالیت این دستگاه های ماینر غیر مجاز باعث خسارت ۱۹ میلیارد ریالی به شبکه توزیع برق شده است.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات دو متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند، اضافه کرد: برخورد با قاچاق کالا و مخلان اقتصادی کشور از اولویت های پلیس استان بوده و از شهروندان می خواهیم در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت غیرمجاز در زمینه قاچاق کالا و استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال بلافاصله مراتب را از طریق شماره تماس ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کلمات کلیدی: , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست