• ۰۲۱-۶۶۹۰۳۶۸۱
  • ۰۹۹۰۶۰۵۱۳۸۴
  • برای ثبت درخواست مراجعه حضوری، تماس حاصل فرمایید.

سامانه ۱۲۴؛ مسیری برای شکایت از اصناف

سامانه ۱۲۴؛ مسیری برای شکایت از اصناف

سامانه ۱۲۴؛ مسیری برای شکایت از اصناف

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت زنجان با اشاره به افزایش استفاده شهروندان از سامانه ۱۲۴، گفت: آمارها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد قابل توجه دارد.

 

اسماعیل مسلمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون از طریق سامانه ۱۲۴ و با گزارش‌های مردمی، ۹۷ پرونده تخلف صنفی در زنجان تشکیل شده است.

 

وی با اشاره به اینکه گزارش‌های دریافتی از سامانه ۱۲۴ حاکی از افزایش استفاده مردم از روش‌های نوین و انعکاس مشکلات از طریق سامانه الکترونیکی www.۱۲۴.ir است، افزود: در این مدت ۳۹۷ مورد گزارش واصل شده که از این تعداد ۳۶۲ مورد در حوزه کالایی و ۳۵ مورد خدماتی بوده است.

 

مسلمی ادامه داد: ۱۷۴ مورد از گزارش‌ها به صورت تلفنی، ۱۵۶ مورد حضوری، ۴۴ مورد کتبی و ۲۵ مورد از طریق سایت و اپلیکیشن‌ها دریافت شده است.

 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان زنجان یادآور شد: در نتیجه بررسی‌های صورت گرفته، ۹۷ مورد پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

 

وی با بیان اینکه از شهروندان تقاضا می‌شود برای ارتقای نظارت بر بازارها و جلوگیری از بروز تخلف، هرگونه تخلف صنفی را از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا برخورد لازم با متخلف انجام شود، خاطرنشان کرد: ایجاد آرامش در بازار هم به نفع اصناف و هم به نفع مصرف‌کنندگان است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.