• ۰۲۱-۶۶۹۰۳۶۸۱
  • ۰۹۹۰۶۰۵۱۳۸۴
  • برای ثبت درخواست مراجعه حضوری، تماس حاصل فرمایید.

Deprecated: تابع _register_controls از نگارش 3.1.0 منسوخ شده است! به جای آن از Elementor\Controls_Stack::register_controls() استفاده نمایید. in /home/amoozgar/public_html/vakil118.com/wp-includes/functions.php on line 5379

سامانه ۱۲۴؛ مسیری برای شکایت از اصناف

سامانه ۱۲۴؛ مسیری برای شکایت از اصناف

سامانه ۱۲۴؛ مسیری برای شکایت از اصناف

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت زنجان با اشاره به افزایش استفاده شهروندان از سامانه ۱۲۴، گفت: آمارها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد قابل توجه دارد.

 

اسماعیل مسلمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون از طریق سامانه ۱۲۴ و با گزارش‌های مردمی، ۹۷ پرونده تخلف صنفی در زنجان تشکیل شده است.

 

وی با اشاره به اینکه گزارش‌های دریافتی از سامانه ۱۲۴ حاکی از افزایش استفاده مردم از روش‌های نوین و انعکاس مشکلات از طریق سامانه الکترونیکی www.۱۲۴.ir است، افزود: در این مدت ۳۹۷ مورد گزارش واصل شده که از این تعداد ۳۶۲ مورد در حوزه کالایی و ۳۵ مورد خدماتی بوده است.

 

مسلمی ادامه داد: ۱۷۴ مورد از گزارش‌ها به صورت تلفنی، ۱۵۶ مورد حضوری، ۴۴ مورد کتبی و ۲۵ مورد از طریق سایت و اپلیکیشن‌ها دریافت شده است.

 

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صمت استان زنجان یادآور شد: در نتیجه بررسی‌های صورت گرفته، ۹۷ مورد پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

 

وی با بیان اینکه از شهروندان تقاضا می‌شود برای ارتقای نظارت بر بازارها و جلوگیری از بروز تخلف، هرگونه تخلف صنفی را از طریق سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند تا برخورد لازم با متخلف انجام شود، خاطرنشان کرد: ایجاد آرامش در بازار هم به نفع اصناف و هم به نفع مصرف‌کنندگان است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.